Manitou

image

 

MANITOU

Teleskopické manipulátory jsou stroje typické svým dlouhým ramenem které je teleskopicky výsuvné. Rameno je uložené vedle kabiny po celé délce stroje. Tyto charakteristická ramena manipulátorů můžou být jedno dvou a více stupňové a proto tyto stroje můžou manipulovat s materiálem o hmotnosti 2500 až 4500 kg až do výšek 9 metrů, a otočné manipulátory až do výšky 32 metrů. S takovými parametry jsou  teleskopické manipulátory  využité od zemědělství po stavebnictví a v mnoha dalších odvětví průmyslu kde je potřeba manipulace s materiálem.

První teleskopický manipulátor vyrobila firma JCB v roce 1977. Díky dalšímu rozvoji teleskopického manipulátoru a rozšíření možností přídavných lopat a vidlí a zařízení se stal tento typ stroje oblíbený ve všech částech světa. V současnosti vyrábí teleskopický manipulátor ve více než sedmnáct výrobců stavební , zemědělské a manipulační techniky mezi které patří firmy:

CATERPILLAR MANITOU JCB MERLO JLG CASE NEW HOLLAND BOBCAT DIECI WACKER NEUSON AUSA KRAMER GENIE GEHL WIEDEMAN HAULOTE LIEBHER

Společnost HEVOS spol. s r.o. spolupracuje s distributory a výrobci náhradních dílů a zařízení po celém světě, aby poskytla vysoce kvalitní servis a dodávky náhradní dílů tak, aby zajistily hladké fungování vašich strojů Manitou . Dodávky náhradních dílů zajišťujeme z našeho skladu, dále pak dovozem ze skladů našich dodavatelů, s kterými spolupracujeme.